MENU
klinika

Bllokimi i rrugës

‘Unaza e Re’/ Banorët në protestë me thirrjet ‘Poshtë Qeveria’

01.12.2018 - 18:22

Në ditën e 28 të protestës së tyre, banorët e zonës së Astirit të cilët preken nga Unaza e Re janë shprehur se do mbrojnë shtëpitë e tyre pasi i kanë të ndërtuar me djersë dhe gjak.

Banorët kanë bllokuar edhe gjatë ditës së sotme rrugën kryesore.

Me thirrjet ‘Shtëpitë i kemi me gjak’ dhe ‘Poshtë qeveria’, banorët shprehen se nuk do tërhiqen dhe do vazhdojnë protestat e tyre.

 

kolana e librave

“Populli i ka dhënë pushtetin Ramës dhe ne do mbrojmë shtëpitë tona. Me këtë shtet ne jemi të zhgënjyer”- tha një prej banorëve në protestë.

Në mbështetje të banorëve kanë qenë edhe deputetë të PD dhe LSI.