MENU
klinika

Akuzohej për tentativë vrasjeje

Vlorë/ Kapet i riu që ishte prej dy vitesh në kërkim

04.12.2018 - 10:29

Një 29-vjeçar është vënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasje. Ngjarja ndodhi më 27 korrik të 2016-ës, ku në bulevardin e Orikumit ka tentuar të vrasë me mjete prerëse shtetasin me inicialet M.A. 

Burime zyrtare nga policia, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, pohuan se Erjon Çeloaliaj, banues në Orikum, u kap në një rrugicë në lagjen “Pavarësia”.

Shërbimet e Policisë së Vlorës kanë kryer veprimet proceduriale për ndalimin e tij bazuar në Vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, e cila ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNPse u gjet gjysmë e zhveshur në kanal?

Mbyti dhe hodhi në kanal fqinjën, burg 58-vjeçarit

Peleshi: Mesazh për aktorë me qëllime rivale

Nisin punimet/ Baza ajrore e Kuçovës i kalon NATO-s

"Atë që na ka bërë ai s’na e ka bërë as Rama!"

Militantët e Berishës me pankarta në Fier

Drejtuesi përfundon në spital

Makina përplas motorin në Vlorë