MENU
klinika

500 fishimi i vizitave

Vlorë/ Rriten ndjeshëm rastet me tumore

23.12.2018 - 21:08

Në qytetin e Vlorës, sipas mjekëve, vihet re një rritje e ndjeshme e tumoreve , ku ndër më të përhapurit janë ata të kolonit dhe të gjirit.

Kjo situatë shqetësuese konfirmohet nga Onkologia e Spitalit të Vlorës Juliana Çuni e cila shprehet se vazhdimisht shfaqen raste të reja.

Edhe ndërgjegjësimi i qytetarëve për kujdesin këtë vit ka ndryshuar shumë pasi dhe numri i vizitave është 500 fishuar vetëm në një vit.

Sipas Onkologes Juliana Cuni, janë një sërë faktorësh të cilët ndikojnë në këtë rritje, nga faktori gjenetik, ushqimet dhe deri te rrezatimet e ndryshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNGJKKO pranon pjesërisht kërkesën e SPAK

Pronat e Arben Isufit t’i kalojnë shtetit

Ja kush është sipërmarrësi që garon në 14 maj

Grupi i Alibeajt nxjerr një tjetër kandidat për kryebashkiak

Merren nën hetim pesë persona

Policia heq kamerat në Fier dhe Lushnjë