MENU
klinika

Kupa e Mbretit

Barça humb pa Messin, rrezikon të eliminohet

23.01.2019 - 23:24

Barcelona rrezikon të eliminohet që në çerekfinale nga Kupa e Mbretit, pas humbjes në transfertë. Sevilla ka fituar 2-0 ndaj katalanasve, në një ndeshje ku Messi mungonte, ndërsa Barcelona kishte eksperimentuar.

Trajneri Valverde nuk e kishte grumbulluar Messin për takimin e parë dhe duket se do të jetë penduar. Ndërsa ka startuar menjëherë Kevin Princ Boateng, por edhe Malcom, duke mbetur në stol Suarez dhe Coutinho.

Pjesa e parë ka përfunduar në barazim 0-0, me vendasit që kanë qenë më kërkues, ndërsa blerja e re e Barcelonës nuk është dukur në nivelin e kërkuar.

Në të dytën, Sevilla shënon gol në minutën e 58-të me anë të Sarabias. Pa minuta më pas, trajneri i Barcelonës bën ndryshimet, fut Suarez dhe Coutinho, duke larguar Boateng dhe Malcom.

Megjithatë, është sërish Sevilla që shënon. Ben Yedder në minutën e 76-të dyfishon shifrat për vendasit. Barcelona u përpoq të shënonte një gol, që do të ishte shumë i rëndësishëm, por nuk ia doli. Ndeshja e kthimit luhet pas 1 jave.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN