MENU

Merkato

Barcelona prezanton blerjen më të fundit

21.01.2019 - 22:41

Pak kush e kishte pritur këtë lëvizje, teksa një lojtar i Sassuolos të kalonte te Barcelona. Kevin-Prince Boateng është zyrtarisht një lojtar blaugrana.

Këtë e ka konfirmuar klubi me një video të postuar në Tëitter. Mesfushori, i cili mund të luajë edhe si sulmues, do të transferohet nga Sassuolo në “Camp Nou” në formë huazimi,

Klubi spanjoll ka të drejtën e blerjes, që thuhet të jetë rreth 8 milionë euro.  Boateng e njeh mirë kampionatin spanjoll, pasi ka luajtur te Las Palmas, ku ka shënuar 10 gola në 28 paraqitje.

Barça ishte në merkato për të përforcuar repartin ofensiv pas largimit të Munir drejt Sevilla-s.  Duke parë edhe dëmtimet e shumta të Dembele dhe moshën e madhe të Luis Suarez, klubi katalanas ka zgjedhur Boateng.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro