MENU

Dhjetëra aksidente rrugore

Bora sjell kaos në Kosovë

10.01.2019 - 15:18

Bora vazhdon të krijojë probleme të rënda në Kosovë, ku aksidente të shumta rrugore janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Janë mbi 60 të tilla, 22 prej të cilave kanë rezultuar me plagosje. Një person u nda nga jeta të mërkurën, pas një aksidenti të ndodhur si pasojë e motit të keq në 27 dhjetor të vitit të kaluar.

Qarkullimi është tejet i vështirë edhe në pikëkalimet kufitare të Kosovës. Policia i bëri thirrje qytetarëve që të tregojnë kujdes të shtuar gjatë lëvizjeve me makinë.

Edhe në Prishtinë, qytetarët ankohen për vështirësitë e shumta nëpër rrugë. Meteorologët parashikojnë se reshjet do të vazhdojnë deri mbrëmjen e së enjtes ku trashësia e borës do të arrijë deri në 30 centimetra. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Reshjet dhe kalueshmëria

Bora zbardh Gjirokastrën