MENU
klinika

Detajet

Burg për Klement Balilin? Gjykata jep nesër vendimin

16.01.2019 - 14:56

Klement Balili, i cilësuar si ‘Eskobari’ i Ballkanit do njihet nesër me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e sigurisë që do të vendoset ndaj tij.

Balili, i cili akuzohet për “Trafikim të lëndëve narkotike në bashkëpunim, “pjesëmarrje në grupin e strukturuar kriminal”, “Refuzim për deklarim, mosdeklarim, fshehje ose deklarim i rremë i pasurive”, si dhe për “Pastrim parash”, u vetëdorëzua në polici gjatë ditës së martë.

Masa e sigurisë ndaj tij do të vijë në bazë të provës më të fortë që Prokuroria ka në dorë. Bëhet fjalë për përgjimet që e implikojnë në trafikun e drogës.

“Ne nuk jemi në një garë kundër njëri-tjetrit..."

OBSH: Pandemia do të përfundojë kur të vendosin njerëzit

SHBA dhuron pajisje për policinë kufitare të Shqipërisë

Bledi Çuçi: Shqipëria shumë herë më e sigurt se disa vite më parë

"Më bëri të qaj dy herë! Më dukej vetja sikur isha zhytur në një enë me helm!"

Ish-ministrja e Qeverisë Rama rrëfen përplasjen me Kryeministrin