MENU
klinika

Moti

Dëbora ‘pushton’ vendin/ Pezullohet mësimi në Pukë

10.01.2019 - 08:55

Reshjet e dëborës kanë paralizuar qarkullimin në gjithë fshatrat e Pukës, por edhe kanë shkaktuar vështirësi qarkullimi edhe në akset nacionale.

Si pasojë e kësaj gjendjeje, procesi mësimor në ditën e sotme është pezulluar.

Edhe qarku i Dibrës është i bllokuar në rrugët e fshatrave dhe trashësia e dëborës arrin deri në 1 metër.

Nga moti i keq dhe kushtet e vështira atmosferike, edhe në qarkun e Korçës raportohen problematika në qarkullim.

Trashësia e dëborës në zonat malore shkon në 90 cm, ndërsa në qytet në 30 centimetra.

“Aksioni opozitar duhet të fokusohej te gjykata”

Ibsen Elezi: Berisha tradhtoi Kuvendin e 11 dhjetorit

Aplikacioni SKY ECC që ka “fundosur” disa zyrtarë policie

AMP: Kush e ka përdorur rrezikon përjashtimin, duhet ta deklarojnë

"S’do jenë të zakonshme, Shqipëria nuk i ka njohur deri në sot"

Protestat e opozitës nisin më 8 dhjetor? Përgjigjet Sali Berisha