MENU
klinika

Bllokimi nga dëbora

Dibër/ Ngrijnë tubacionet, familjet pa ujë të pijshëm

06.01.2019 - 12:32

Sipas raportimeve rreth 115 familje në fshatin Tërnovë e Madhe dhe Tërnovë e Vogël po vazhdojnë të jenë të bllokuar reshjet e shumta të dëborës.

Gjithashtu familjet e kësaj zone, po vuajnë edhe mungesën e ujit të pijshëm për shkak të ngrirjes së tubacioneve.
Temperaturat gjatë natës në Bulqizë kanë shënuar vlerat minimale -14 gradë celcius.

Prej disa ditësh i gjithë vendi është përfshirë nga temperaturat e ftohta, ndërsa në Korçë është shënuar edhe viktima e parë nga i ftohti.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


300 bujtina të bllokuara

Shkodër/ Dëbora bllokon Thethin