MENU

E qëlluan me thikë

Dy shqiptarë në telashe, djali i moderatores italiane u kërkon 1 mln euro

10.01.2019 - 18:01

Pas një përleshje jashtë një diskoteke në Milano në muajin korrik të vitit të kaluar, djali i moderatores Simona Ventura, moderatores së famshme italiane u qëllua 11 herë me thikë.

Ngjarja ishte e rëndë dhe policia vuri në pranga 4 persona në atë kohë, mes të cilëve edhe dy shqiptarët Albano Jakaj, 24 vjeç e Andi Arapi, 29 vjeç, të përfshirë në përleshje.

Fatmirësisht Niccolo Bettarini, 19 vjeç, arriti të shpëtojë pas disa ndërhyrjesh kirurgjikale. Ndërsa tashmë që kanë kaluar muaj nga ngjarja dhe gjendja e tij është përmirësuar, avokatia Alessandra Calabrò është “hedhur në sulm”.

Mediat italiane shkruajnë se tashmë Niccolo Bettarini kërkon një dëmshpërblim prej 1 milionë eurosh nga katër personat që qëndrojnë pas hekurave.

Calabrò, në emër të klientit të saj kërkon edhe 10 vite burg për katër të akuzuarit. Seanca e radhës gjyqësore do të mbahet më 18 janar.

“International Champions Cup” në ShBA

Cristiano Ronaldo arrestohet po shkeli në ShBA

Quan francezët "të degjeneruar"

Brigitte Bardot rrezikon të përballet me burg

“Once Upon a Time in Hollywood”

DiCaprio dhe Brad Pitt shkëlqejnë në filmin e ri

Nxitet nga refuzimi i stilistëve

Bebe Rexha : Po punoj fort për të humbur peshë

Xhirohet në Mal të Zi “Minimata”

Lëndohet Johnny Depp gjatë xhirimeve