MENU
klinika

Mbrojtësi i Kombëtares

E thotë menaxheri i tij: Hysaj në shitje!

04.01.2019 - 16:14

Tashmë nuk ka më prapaskena, menaxheri Mario Giuffredi i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, e thotë qartë se klienti i tij është në merkato dhe pret oferta.

Duket se edhe presidenti De Laurentis ka dhënë miratimin për shitjen e tij, por vetëm nëse vjen një dorë e mirë parash dhe mosrinovimi shkon në këtë linjë.

“Në verë, Hysaj mund të shkonte te Chelsea i Sarrit. Ancelotti i tha se e vlerësonte, por faktet tregojnë se në periudhën e fundit nuk është më i rëndësishëm për klubin. Nëse është bërë një rezervë, atëherë jemi gati të largohemi dhe të kërkojmë shitjen që në janar.

ancelotti e hysaj
ancelotti e hysaj

Nuk vëmë në diskutim zgjedhjet e Ancelottit, por Hysaj nuk e meriton këtë sjellje. Mund të jetë fazë e përkohshme, por duhet sqaruar kjo situatë. Mund të flitet hapur dhe publikisht.

Flasim për një nga mbrojtësit e krahut më të mirë në Europë, kjo gjë po e penalizon. Jemi gati të flasim, do të heq Hysajn nga aty, nëse na thonë se është bërë rezervë” – thotë menaxheri i Hysajt, që shton: “Nuk flas për para, vetëm për çështjen e hapësirave”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Interes për mbrojtësin shqiptar

Dani Alves u “plak”, PSG piketon Elseid Hysajn