MENU
klinika

Detaje të reja

I hodhën në erë makinën, kush është mjeku shënjestër e sulmit

23.01.2019 - 10:09

Një shpërthim me tritol ka tronditur mbrëmë Tiranën. Lidhur me këtë ngjarje kanë dalë detaje të reja.

Mësohet se shënjestër e shpërthimit ka qenë makina me targa AA44100, e cila është në pronësi të mjekut Dervish Hasi, kardiokirurg në një spital privat në Tiranë.

Shpërthimi nuk ka qenë i fortë, pasi sasia e eksplozivt të përdorur ka qenë shumë e vogël dhe ishte vendosur në gomën e pasme.

kolana e librave

tritol makines agron alushaj-konica.al
tritol makines agron alushaj-konica.al

Si rezultat i shpërthimit makina është dëmtuar vetëm në pjesën e pasme.

Sipas policisë dyshohet se autorët kanë dashur që të paralajmërojnë mjekun.

Gjithashtu mësohet se policia ka mbledhur pamjet nga kamerat e sigurisë në vendin e ngjarjes si edhe po heton për ndonjë konflikt të mundshëm për shkak të detyrës.