MENU
klinika

Premier League

Kur futbollistin e marrin për invadues fushe…

04.01.2019 - 15:16

Një episod i rrallë ka ndodhur në ndeshjen e mbrëmshme mes Manchester City-t dhe Liverpool. Benjamin Mendy ishte “viktimë” e një episodi kurioz në fund të supersfidës. 

Mbrojtësi francez, i veshur si tifoz, pa asnjë shenjë dalluese se është futbollist, sapo ka dëgjuar bilbilin e trefishtë të gjyqtarit, ka hyrë në fushë për të festuar me shokët e tij.

Por, fillimisht nuk u njoh nga një punonjës i sigurisë (steward), i cili e ka pandehur si invadues të fushës dhe e ka ndjekur për disa metra për ta “neutralizuar”.

Mendy, ende duke buzëqeshur, më pas bëri shaka në Instagram me Agueron, duke shkruar: “Unë të dua më shumë se gruaja jote”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN