MENU
klinika

Ç’po ndodh me familjen?

Marka e David Beckham humbet rreth 11 mln dollarë

14.01.2019 - 23:31

Familja Beckham nuk do të thotë më sukses në botën e biznesit dhe këtë e kanë thënë tashmë ekspertët, por edhe faktet.

David Beckham, Victoria, Shtëpia, grabitje

Pas dështimit të Victoria-s, tashmë është kompania që zotëron markën e modës së David Beckham që ka pësuar gati 11 mln paund humbje. Trinity Brands UK, që zotëron markën Kent & Curwen të Beckham, kishte një deficit prej rreth 10.7 milion paund në vitin 2017.

Pronarët e firmës menduan se fama e ish-futbollistit do ti sillte fat, por në fakt kompania ka pësuar më shumë humbje.

Pushimet e familjes Beckham

Një ekspert financiar tha se kur kompania nënshkroi me Kent & Curwen katër vite më parë shpresoi se do ta ndihmonte në rritjen e të ardhurave, por nuk ndodhi kështu. Muajin e kaluar humbjen kapën një shifër rekord prej 10.2 mln dollarësh.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çifti më i famshëm në botë

Pushimet e familjes Beckham