MENU

Serie A, Java 20

Milan rimerr vendin e katërt

21.01.2019 - 17:18

Milan nuk është lodhur nga ndeshja e Superkupës në mesjavë, pëkundrazi, ka treguar karakter. Kuqezinjtë marrin një fitore të merituar 2-0 ndaj Genoa-s në Luigi Ferraris dhe ngjitet në vend të katërt të renditjes së Serie A.

Kuqezinjtë rikthehen në një vend që do t’u mundësonte kualifikimin në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Ishin vendasit ata që e kërkuan më tepër golin gjatë pjesës së parë, por pas pushimit Milan mori kontrollin e lojës dhe falë golave të Borini dhe Suso ka marrë tre pikë tepër të rëndësishme.

Golin e parë e ka përgatitur mbrojtësi i djathtë Conti, i cili ka dhënë asistin e parë pas 646 ditëve.

Ndërkohë veterani i prapavijës së Milan Ignazio Abate ka luajtur ndeshjen e 300-të në të gjithë kompeticionet me klubin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro