MENU
klinika

Kushtetuta

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president

12.01.2019 - 14:22

Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij për të zgjedhur si presidenti, Hashim Thaçin. Sipas Mustafës ishte Kushtetuta që i çoi në atë situatë, pasi LDK nuk mundi të qeveriste e vetme.

“Unë fare nuk jam i penduar sepse Kushtetuta na ka prurë në këtë situatë që nuk mund të qeverisim vet. Dhe, z. Thaçi e kemi votuar për President sepse e kemi zbatuar marrëveshjen. Unë mendoj që kam qeverisur në mënyrë korrekte dhe sot them që ata njerëz, ministrat e LDK-së kanë punuar mirë. Unë nuk pajtohem me diskursin politik që e ka tani PDK-ja”, tha Mustafa.

Mes të tjerash Mustafa shprehet se ka besimin e qytetarëve me rreth 27-30 përqind të tyre për zgjedhjet e ardhshme. Ndërsa thotë se do të fokusohen në dy çështje: Uljen e papunësisë dhe luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

'Open Balkan'/ Abazoviç: Mali i Zi mbështet nismën!

Kurti: Nuk janë të sigurta iniciativat që nuk kanë brenda BE!

Akti i fundit i shpërbërjes së Jugosllavisë!

Çfarë do të ndodhë në Ballkan në 50, 80 apo 100 vitet e ardhshme?

Dy ditë nga zgjedhjet në Kosovë

Premtimet e kandidatëve për qytetarët

Aksioni kundër kontrabandës në Kosovë

Gjykata merr vendimin për pesë të arrestuarit

SHBA cakton ambasadorin e ri në Serbi

Diplomati amerikan njihet si negociator i vështirë

"Ne do të luftojmë kundër saj me çdo çmim"

Kurti flet për aksionin kundër kontrabandës në veri