MENU
klinika

Detajet

Reshjet e borës në Dibër/ Bllokohen disa fshatra

23.01.2019 - 09:50

Në qarkun e Dibrës janë rikthyer reshjet e borës. Reshjet kanë nisur që prej mbrëmjes së djeshme, duke shkaktuar disa probleme.

Si pasojë janë bllokuar Njësitë Lurë, Kalaja e Dodës, Ostreni Trebishti si dhe Selishta.

Po ashtu, raportohet se të bllokuar janë edhe disa fshatra të thellë të Dibrës, ku bora arrin në mbi 15 cm trashësi.

Kujtojmë se ky qark prej disa kohësh është bllokuar nga reshjet e dëborës.