MENU

Serie A, Java 20

Ronaldo humb penallti, por Juve marshon

21.01.2019 - 22:24

Pasi ka fituar Superkupën në mesjavë, Juventus ka vijuar marshimin në Serie A, duke e mbyllur javën e 20-të me fitoren 2-0 në shtëpi ndaj Chievo-s. Një sukses që e mban Juventusin në krye 9 pikë para Napolit të vendit të dytë.

I humburi I vetëm në këtë ndeshje ka qenë Cristiano Ronaldo, që nuk ka shënuar dot nga penalltia, e para që humb këtë sezon me Juventusin.

Douglas Costa shënoi golin e parë kur kronometri regjistronte minutën e 13-të. Në limitin e pjesës së parë, Emre Can dyfishon shifrat dhe Juventus shkon i qetë në dhomat e zhveshjes.

Në pjesën e dytë, në 53’, ka penallti për Juventus, por Cristiano Ronaldo e humb, duke bërë që portugezi të nervozohej. Ishte 11-metërshi i parë që humb te Juventus.

Për të vulosur fitoren, mendon Rugani në minutën e 84-të. 3-0 dhe Juventus marshon i qetë drejt kampion, me 18 fitore dhe 2 barazime, pa asnjë humbje. Ndërsa Chievo mbyll klasifikimin, me shumë gjasa drejt rënies.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro