MENU
klinika

Kinemaja në zi

Shuhet ylli i “Hello Dolly!”

15.01.2019 - 17:50

Është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare, mbrëmjen e së hënës, aktorja e njohur Carol Channing, ylli i “Përshëndetje Dolly”.

Mandatory Credit: Photo by Jacquelyn Martin/AP/REX/Shutterstock (6299379p)
Carol Channing Carol Channing walks the red carpet at the Kennedy Center Honors, in Washington, on . The 2010 honorees are Merle Haggard, Jerry Herman, Bill T. Jones, Paul McCartney, and Oprah Winfrey
Kennedy Center Honors, Washington, USA

Carol është e njohur për rolet e saj në “Përshëndetje Dolly” dhe “Zotërinjtë preferojnë biondet”, aktorja ka performuar më shumë se 1000 herë gjatë 7 dekadave të karrierës së saj.

American Actress Carol Channing Comedienne and Singer, 01.04.1994. (Photo by Photoshot/Getty Images)

Channing ka patur probleme me shëndetin për shkak të moshës kohët e fundit por ndarja nga jeta erdhi për shkaqe natyrale, raporton “CNN”.

Mandatory Credit: Photo by DAVID DAGLEY/REX/Shutterstock (77052a)
CAROL CHANNING
VARIOUS

Ylli i kinemasë ka fituar gjatë karrierës së saj të gjatë tri çmime “Tony” dhe një “Emmy”.