MENU
klinika

Detajet

Tronditet Tirana/ Dhëndri vret vjehrrin dhe vjehrrën dhe më pas veten

14.01.2019 - 08:50

Kryeqyteti sot është zgjuar nga një ngjarje e rëndë, që ka shënuar 3 viktima.

Në zonën e Unazës së Re tek rruga “Kristaq Mone”, dhëndri ka vrarë me armë vjehrrin dhe vjehrrën, e më pas veten.

E gjithë dinamika është zhvilluar në shtëpinë e vjehrrit.

Bujar Mata, 63 vjeç, Valentina Mata, 52, dhe dhëndri Majlind Lala, janë emrat e tre viktimave.


Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 06:56, në Astir, në rrugën “Kristaq Mone” janë gjetur në banesë të vrarë me armë zjarri shtetasit B. M., 63 vjeç dhe Xh. M., 52 vjeçe.

Poshtë ballkonit të banesës së shtetasve B. M., dhe Xh. M., është gjetur i dëmtuar dhëndëri i tyre, shtetasi M. L., i cili është transportuar për ndihmë mjekësore në spital ku dhe ka ndërruar jetë.

Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Ne nuk jemi në një garë kundër njëri-tjetrit..."

OBSH: Pandemia do të përfundojë kur të vendosin njerëzit

SHBA dhuron pajisje për policinë kufitare të Shqipërisë

Bledi Çuçi: Shqipëria shumë herë më e sigurt se disa vite më parë

"Më bëri të qaj dy herë! Më dukej vetja sikur isha zhytur në një enë me helm!"

Ish-ministrja e Qeverisë Rama rrëfen përplasjen me Kryeministrin