MENU

Pjesë nga përgjimet

Zbardhen përgjimet e Prokurorisë për ish-drejtorin e Burgjeve

14.01.2019 - 16:44

Arben Çuko, ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, përfundoi në pranga tetorin e 2018-ës, si pasojë e disa përgjimeve të realizuara nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Një pjesë e këtyre përgjimeve janë publikuar ditën e sotme nga Zëri i Amerikës.

“Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publike dhe ndërhyrjet për punësime nga zyrtarë lokalë, deputetë të Partisë Socialiste dhe në një rast, edhe nga drejtoresha e kabinetit të kryeministrit, Vali Bizhga”. 

PJESË NGA PËRGJIMET:

0672088814: O Gerti gjithçka është e bllokuar nga Kryeministri, edhe nuk e di kur do zhbllokohet. Ata janë në listë, o tani o në shtator. Këta të tjerët janë në listën e Fierit, kështu janë. Unë pres që nëse pasnesër do më pyes sa veta do fusësh, 250 nga 1 tek 250. Unë se di ça do thot ai tashi.
0692876209: E kuptoj…

0672088814: Ki parasysh se Lushnja nuk ka asnjë vend boshe. Fier ka 20 vende dhe kanë sjell 200 veta..
0692876209: E di vlla

0672088814: Testimi këtë herë u bë me 1358 veta dhe ishin të gjithë listat e partis…
0692876209: E kuptoj
0672088814: E kishin të qartë ata, hajt se po i fusim në burgje.