MENU
klinika

Detajet

40 ditët e para të 2019, 4 viktima nga krimi në familje

12.02.2019 - 08:45

Viti 2019 ka vetëm 1 e muaj e pak ditë që ka hyrë, ndërsa shumë krime në familje kanë tronditur opinionin publik, nga Vlora, në Ballsh dhe Tiranë.

Në ditën e dytë të vitit të ri në qytetin e Ballshit, burri vrau gruan dhe kunatën pas sherrit në familje.

Gazment Musta 34 vjeç refuzoi kërkesën e gruas për të shkuar te prindërit e saj me rastin e Vitit të Ri dhe gjatë debatit i dehur i qëlloi me thikë gruan dhe kunatën duke i lënë të vdekur në vend, ngjarja u shënua në sy të dy fëmijëve të mitur.

Në datë 14 janar në Tiranë, dhëndri vrau vjehrrën dhe vjehrrin dhe më pas i dha fund jetës pas sherrit në familje.

datë 6 shkurt në Vlorë pas sherrit në familje burri mbyti gruan.

Ndërkohë që ditën e sotme burri vrau gruan me armën e shërbimit në Allias pas debateve në familje.

Mbështet zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare

Holanda ndryshon qëndrim për integrimin e Shqipërisë në BE

“Patronazhistët” në Strasburg, në Gjykatë Kushtetuese do të shkojë…

Skema/ Si do të bëhet beteja e fundit e opozitës për zgjedhjet e 25 prillit!

Virologia kineze për “New York Times”:. Unë jam e sigurt se...

“Asnjë “gabim” nuk ka dalë nga laboratori në Vuhan”

Objekt hetimi, vendimi i Këshillit të Bashkisë Tiranë

Gjykata Kushtetuese shqyrton sot “Teatrin”