MENU
klinika

Drenas

Abuzimi me të miturën/ Protestuesit përlotin policinë

08.02.2019 - 17:09

Këshilli rinor lokal në Drenas dhe Rrjeti i Grave të Kosovë, kanë organizuar një protestë në Drenas për rastin e abuzimit të të miturës nga ana e mësuesit dhe hetuesit policor.

Në këtë protestë u kërkua dënimi për mësuesin, policin dhe gjinekologun e përfshirë në rastin në fjalë.

Protesta zgjati për rreth 2 orë.

Gjatë tubimit policia sërish është gjuajtur me vezë për shkak se policia nuk është tërhequr dy hapa mbrapa në shenjë distancimi nga veprimi i kolegut të tyre.

protesta e drenasit-konica.al

Nga raportimet mësohet se në vendin e ngjarjes është lënduar edhe një aktiviste, e cila kur është gjuajtur nga protestuesit me gurë.

Gjatë protestës, janë siguruar edhe pamjet nga njëri prej policëve i cili dukej se nuk arrinte t’i mbante dot lotët nga ngjarja e ndodhur në fjalë.


Kujtojmë se e mitura u përdhunua nga mimdhënësi i saj, dhe teksa u adresua në Komisariat për denoncim, është përdhunuar edhe nga polici i çështjes.