MENU
klinika

Detaje të frikshme

Aksidenti tragjik në Shkup/ Ulërimat e nënës: Ku je biri im!

14.02.2019 - 08:24

Një aksident tragjik ka tronditur gjatë ditës së djeshme Maqedoninë, ku mbetën të vdekur 14 persona.

“Vetë e kam nxjerrë djalin tim nga autobusi. Ai më mori në telefon dhe vetëm tha: “Nuk e di se çfarë ka ndodhur, kemi pasur një aksident. Unë menjëherë jam nisur nga Gostivari në Karpalak dhe nxora djalin tim nga autobusi”, kështu është shprehur babai i njërit prej djemve të plagosur.

Ndryshe nga ai, shumë qytetarë nga Gostivari që erdhën në vendin e ngjarjes nuk gjetën të dashurit e tyre.

“Sashe, ku je Sashe”, mes lotësh therrite një grua djalin e saj, e cila zbriti në pjesën e pjerrët në rrugën e vjetër.