MENU
klinika

Reagon Maqedonia

Ali Ahmeti: Kosova duhet të heqë taksën ndaj Serbisë

20.02.2019 - 19:43

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se Kosova duhet të heqë taksën  ndaj Serbisë me qëllim vijimin e dialogut mes dy vendeve.

Në një intervistë për RTK-në, kreu i BDI-së theksoi se çdo vonesë apo pengesë e krijuar artificialisht mes Kosovës dhe Serbisë, do të ndikojë negativisht edhe për rajonin.

kolana e librave

Çdo vonesë në bisedimet përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë mund të shkaktoj problem jo vetëm në mes këtyre dy shteteve por edhe në rajon e më gjerë. Kështu që i gjithë angazhimi duhet të shkojë në drejtim të forcimit të paqes, stabilitetit, sigurisë me çka si një tërësi e vetme të anëtarësohemi në NATO dhe Bashkimin Evropian,” u shpreh kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.