MENU
klinika

Detajet nga takimi

Basha takon Albin Kurtin/ Flasin për studentët, dialogun e kufijtë

05.02.2019 - 14:16

Sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur në zyrën e tij në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes z. Albin Kurti, të cilin e vlerësoi për qëndrimin ndaj kauzës së drejtë të studentëve e pedagogëve dhe protestës së tyre.

Basha dhe Kurti ndanë të njëjtin mendim mbi rëndësinë që ka dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, domosdoshmërinë e moscenimit të integritetit territorial dhe shtetëror të Republikës së Kosovës dhe unitetin politik me të cilin Kosova duhet të përfaqësohet në këtë dialog.

Kreu i opozitës shqiptare dhe lideri i Vetëvendosjes shprehën vendosmërinë për t’u qëndruar vlerave dhe standardeve perëndimore, si e vetmja garanci në mbrojtje të interesit më të mirë të Shqipërisë dhe Kosovës.

Mediat greke mbi vizitën e Erdogan në Tiranë

“Rama mos të harrojë se kush ia mbron hapësirën ajrore”

“Unë nuk jam ndryshe”/ Masave të reja ndaj Covid-19

Kryeministrja e Zelandës së Re anulon dasmën e saj

Moti i keq/ Ministri i Mbrojtjes flet mbi gjendjen e rrugëve

“Emergjencat civile të gatshëm në të gjithë territorin!”

Sipsa shefit të kompanisë ‘Pfizer’

Pandemia/ “Një vaksinë në vit do ishte ideale!”