MENU
klinika

Administrata në Tiranë

E djathta ‘mbyll’ bashkitë, protestë në orarin zyrtar

21.02.2019 - 16:50

Këtë të enjte, teksa opozita kishte paralajmëruar zhvillimin e protestës para Kuvendit të Shqipërisë, disa prej Bashkive të djathta kanë mbyllur dyert.

Ndër to ishin edhe Bashkitë e Klosit dhe e Matit, ku që nga kryetaret Basir Çupa dhe Nezir Rizvani e deri tek administrata e dy bashkive të së djathtës, të gjithë siç raportohet nga qytetarë kanë qenë në Tiranë në protestë.

Më në jug në një bashki të djathtë, atë të Mallakastrës, mësohet se kryetari ishte me punë në terren, ku më vonë u pa se edhe Agron Kapllanaj nga radhët e PD, gjatë kësaj kohe ishte në Tiranë.

administrata ne proteste-konica.al

Edhe në Pogradec, kryetari i bashkisë Eduart Kapri ndodhej në Tiranë bashkë me zyrtarë të tjerë.

Po ashtu edhe Fran Frrokaj kryetari i bashkisë Lezhë ishte në Tiranë.

Edhe pse zyrtarisht në bashkitë e tjera me kryetare nga radhët e opozitës thuhet se puna gjatë së enjtes vijoi normalisht, bëhet me dije se pjesë të stafit nga bashkitë Shkodër, Lezhë, Skrapar kanë qenë në Tiranë në protestë gjatë orarit zyrtar.