MENU
klinika

Ngjarje tragjike

Bulqizë/ Humb jetën minatori, u godit nga masivi i gurëve

08.02.2019 - 12:46

Një 53 vjeçar ka gjetur vdekjen në minierën e Bulqizës  mesditën e kësaj të premteje në galerinë e zonës D.

Sipas burimeve A.Allushi është goditur në kokë nga një masiv guri i cili është shkëputur nga pjesa e murit te minierës.

Për shkak të saj 53-vjeçari ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

kolana e librave

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar ne vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Po ashtu burimet bëjnë të ditura se 53-vjeçari ishte i siguruar dhe i kualifikuar në punë.

Rritet numri i të infektuarve, ja detajet!

Kruja vazhdon të jetë vatër e Covid-19

Në 'lupë' dy të kërkuar për krime të rënda

OFL ‘zbarkon’ në Kukës

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Ekspertët e Ministrisë së Mbrotjes në vendngjarje

Gjenden granata e plumba në Shkodër