MENU
klinika

Detajet

Durrës/ 3 të arrestuar, dhunuan dhe i morën lekët qytetarit

06.02.2019 - 18:14

Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona, pasi dyshohet se kanë kanosur dhe i kanë marrë paratë me dhunë një qytetar me inicialet E.K.

Ngjarja ka ndodhur në datën 5 shkurt, ndërsa në pranga kanë përfunduar A.U., A.P. dhe A.G..

Njoftimi nga policia:

Policia reagon në kohë dhe arreston në flagrancë tre persona për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë” dhe “Vjedhja me dhunë” kryer në bashkëpunim”.

Nga Specialistët e Seksionit Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, janë arrestuar në flagrancë shtetasit A.U., A.P. dhe A.G.

Këta shtetas dyshohet se rreth orës 17.00 të datës 05.02.2019, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, kanë shtrënguar dhe kanosur me dhunë shtetasin E.K., dhe më pas i kanë marrë një shumë parash dhe një aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës Parë Durrës, në ngarkim të shtetasve të mësipërm për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë” dhe “Vjedhja me dhunë” kryer në bashkëpunim”.