MENU
klinika

Aktorja shqiptare

Eliza Dushku, shtatëzënë me biznesmenin 16 vite më të vjetër

15.02.2019 - 14:11

Aktorja shqiptare me famë ndërkombëtare, Eliza Dushku ka dhënë lajmin e madh se është shtatzënë.

Eliza është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin Peter Palandjian, një biznesmen 16 vite më i vjetër se aktorja, me të cilin u martuan në Boston më 18 gusht 2018, 1 vit pasi njoftuan fejesën e tyre.

Aktorja konfirmoi lajmin në premierën e dokumentarit të saj Mapplethorpe në New York City.

“Jemi shumë të emocionuar. U martuam në gush dhe ky është një vit shumë special për ne,”-tha Eliza.