MENU
klinika

Postimi

“Është faji juaj”/ Rama mesazh të fortë protestuesve, vlonjatëve dhe Policisë

16.02.2019 - 18:16

Pas mbylljes së protestës, kryeministri Rama ka reaguar sërish.

Përmes një postimi në Twitter, Rama u ëshë drejtuar protestuesve duke i pyetur nëse është faji i tyre, apo i atyre që i tërheqin nga hunda.

“Është faji i atyre që ju tërheqin nga hunda apo juaji që akoma i ndiqni pas ata udhëhumbur?”, shkruan Rama për protestuesit.

Ndërkohë ai ka shkruar edhe dy fjalë për banorët e Vlorës.

kolana e librave

“Sot ju i ritreguat Shqipërisë atë që dini më mirë, anën e duhur të historisë”.

Sakaq për Policinë e Shtetit ai ka shkruar se “ishte dita për të bërë dallimin e madh. Ju e bëtë! #Respekt”

Reagimi i plotë i Ramës:

Për Protestuesit: Është faji i atyre që ju tërheqin nga hunda apo juaji që akoma i ndiqni pas ata udhëhumbur?Për Vlonjatët:Sot ju i ritreguat Shqipërisë atë që dini më mirë,anën e duhur të historisë! Për Policinë e Shtetit:Ishte dita për të bërë dallimin e madh.Ju e bëtë! #Respekt