MENU
klinika

Ruçi-Balla me Presidentin e Bundestagut

“Gjermania mbështet Shqipërinë në BE”

05.02.2019 - 18:23

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe deputeti i PS, Taulant Balla u pritën nga Presidenti i Bundestagut, Wolfgang Schäuble.
Ndër temat e diskutuara nuk mund të mungonte dhe hapja e negociatave për anëtarësimin në BE të vebndit tonë.

Gjatë bashkëbisedimit palët kanë rikonfirmuar mbështetjen e Gjermanisë për çeljen e negociatave për Shqipërinë.

“Bundestagu ndjek nga afër progresin e Shqipërisë për reformat”, u shpreh Wolfgang Schäuble.

Nga ana e tij, Gramoz Ruçi tha se Shqipëria është e vendosur për agjendën e reformave për integrimin

“Reforma në Drejtësi, lufta kundër krimit dhe korrupsionit janë prioritetet tona”, ka thënë Ruçi.

Nga lehtësimi i kritereve të rrepta tek lirimi me kusht

Greva e shqiptarëve në burgjet e Korfuzit/ Çfarë kërkojnë

“Elementë të caktuar kriminalë tentojnë ta shfrytëzojnë këtë periudhë”

Apeli i ministrit Balla: Policia do të rrisë vigjilencën gjatë festave

"Duke filluar nga dita e hënë...."

Kur do të nisin reshjet e shiut dhe të borës

Hetimet e SPAK për inceneratorin e Tiranës

Si e punësoi Bllako ish-varësin e tij te Klodian Zoto