MENU
klinika

Detajet

Gripi i derrit/ Në Vlorë 8 të prekur, mes tyre 1 fëmijë

05.02.2019 - 11:25

Virusi Ah1N1 ose i njohur ndryshe si gripi i derrit ka shkaktuar panik dhe frikë në vendin tonë.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Drejtoria Rajonale e Shëndetit Publik në Vlorë ka bërë me dije se në këtë qytet janë konstatuar 8 raste njerëzisht të prekur nga ky grip.

kolana e librave

Gjithashtu bëhet me dije se mes këtyre 8 rasteve një prej tyre është fëmijë.

Në Tiranë kanë ndërruar jetë 3 persona sdi rezultat e virusit AH1N1 vetëm brenda pak ditëve.