MENU

Detajet e operacionit

Kapen 113 kg drogë, pranga 3 shqiptarëve

05.02.2019 - 09:56

113 kg marijuanë janë kapur në kufirin greko-shqiptar. Droga u kap në zonën pyjore të Leptokarias, Igumenicë.

Janë arrestuar 3 shqiptarë të moshës 23, 24 dhe 31-vjec, të cilët janë kapur duke transportuar në këmbë çanta me 99 pako që përmbanin 113 kg marijuanë.

 

Bashkë me ta kanë qenë edhe 2 shtetas të tjerë shqiptarë, të cilët janë larguar me vrap duke u kthyer në tokë shqiptare.

Gjithashtu janë sekuestruar edhe 3 telefona celularë.