MENU
klinika

Akuzat ndaj tyre

Maqedoni, tre ish-ministra shoqërohen në Polici

01.02.2019 - 19:11

Ish- ministra dhe zv. ministra të bujqësisë së Qeverisë së Maqedonisë, sot në mëngjes, pas një aksioni të sektorit për krim të organizuar të MPB-së janë shoqëruar në polici.

Raportohet se bëhet fjalë për ish ministrat Aco Spasenovski, Mihaill Cvetkov si dhe ish zv. ministri Kristijan Delev.

maqedoni-konica.al

Personat e lartpërmendur janë shoqëruar në polici, ndërsa i dyshuari i katërt i cili është edhe deputet aktual, Ljupço Dimovski, ende kërkohet nga policia.

Personat dyshohen për keqpërdorim të ndihmës bujqësore dhe dhënies së tokës shtetërore.