MENU
klinika

E pëson dhe shqiptarja

Mashtrim miliona paund ndaj Rita Orës!

15.02.2019 - 22:52

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora është vjedhur nga kontabilisti Andrew Munday, i cili mashtronte klientët e tij VIP, me profil të lartë. Ai merrte para nga fitimet e këngëtareve dhe personazheve të njohur.

Rita Ora

37-vjeçari vodhi paratë e tyre ndërkohë që ishte i punësuar nga firma e kontabilitetit Blue Cube Business Ltd, tha policia. E nuk bëhet fjalë për pak, por për shumën e majme prej 3.4 milionë paundësh.

Falling To Pieces-Rita Ora

Avokati i këngëtares shqiptare, Graham Shear, tha se një pjesë e mirë e parave që iu morën Rita Orës janë rikuperuar.

Rita Ora calvin harris

Megjithatë, deri tani nuk ka pasur asnjë reagim nga Rita Ora.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Eventi i “Victoria Secret”

Rita Ora do ngjitet mes “engjëjve”!