MENU
klinika

Vendimi

Mazhoranca i thotë “po” dekretit të Metës për ligjin e kadastrës

05.02.2019 - 12:53

Komisioni i Ligjeve pranon dekretin e presidentit, Ilir Meta, për rishqyrtimin e ligjit të kadastrës.

Ky komision pritet të bëjë ndryshimet e propozuara dhe më pas ta miratojë.

Më 15 janar të këtij viti, Presidenti Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin për kadastrën.

kolana e librave

Në dekretin e kthyer Kuvendit për rishqyrtim, Meta theksonte se disa nene të veçanta të këtij ligji bien në kundërshtim me legjislacionin bazë të së drejtës civile në Republikën e Shqipërisë; cënojnë parimin e sigurisë juridike; krijojnë tension kushtetues; si dhe nuk janë në harmoni me jurisprudencën kushtetuese.

Një ditë më parë Komisioni i Ligjeve rrëzoi vetëm me votat e mazhorancës dekretin e Metës për ligjin e noterisë.

Meta paralajmëron: Të hënën kallëzim në SPAK

“Etilda Gjonaj të japë dorëheqjen!”

"Ju vendosni për zgjedhje të parakohshme"

Raportuesja e PE: Përfundoni reformën zgjedhore

“Do kthejmë mjekët nga diaspora”

Basha i përgjigjet Ramës: A ka kufij marrëzia?!

Zëdhënësi i Metës i përgjigjet me disa pyetje Ballës

“Ke kohë deri në 2 mars të marrësh kthesën e radhës”

"Ka harruar se halli personal nuk mund të…"

Balla i përgjigjet Metës për ‘2 marsin’: Histori idioteske!