MENU
klinika

Moti i keq

Njoftimi i ARRSH, akset ku kalohet me zinxhirë

24.02.2019 - 09:56

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim mbi gjendjen e rrugëve.

Si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin prej ditës së djeshme, ARRSH bën me dije se për shkak të rreshjeve të borës në zonën e Korçës qarkullimi duhet të behet me zinxhirë.

Njoftimi i plotë:

Në Qarkun Korçë gjate natës reshjet e dëborës u ndërprenë.

Temperaturat kanë qenë të ulëta -11 gradë.

Kompania e mirëmbajtes ka qenë në punë për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës.

kolana e librave

Qarkullimi bëhet pjesërisht me zinxhir – Qafa e Qarrit Korçë-Ersekë.

Kalimi në rrugën e Dardhës bëhet me zinxhir.

Në Veri qarkullohet pa probleme.

Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve vetëm në km e fundit të aksit Ura e Cerenecit- Steblevë.

Në pranga 2 pronarët e hoteleve dhe 5 vajza!

Shkatërrohet një rrjet prostitucioni në Rrogozhinë!

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Infektohet pronari i një biznesi të vogël

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Librazhd

Banda e grabitësve godet sërish

As pandemia nuk i ndal vjedhjet në Elbasan!

4 “të fortët” që iu kërkon deklarimin e pasurisë

OFL-ja zbarkon në Elbasan