MENU
klinika

Detajet

Paloka godet Ramën me top boje, përjashtohet nga seanca

14.02.2019 - 11:01

Kjo seancë parlamentare ka nisur me tensione, ky nënkryetari i Parlamentit Edi Paloka ka gjuajtur me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama.

Ky reagim i Palokës ka ardhur menjëherë pas fjalës së Bashës, si dhe replikës së Ramës, ku kërkoi falje për sjelljen e këtij të fundit, duke e quajtur “fëmijë, që nuk di çfarë bën dhe çfarë flet”.

“Dil jashtë për veprimin e kryer dhe shkeljen e rregullave, dil jashtë. Mos më detyro të mbledh Byronë”, i është drejtuar Gramoz Ruçi Edi Palokës.

“I dashur miku ynë kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, ku kërkoj ndjesë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes, por ju siguroj se fëmiu që sapo foli jo nuk i mendon ato që thotë po thjesht nuk di se çfarë thotë, edhe njëherë ju kërkoj ndjesë”, tha Rama pas fjalës së Bshës.

Mbështet zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare

Holanda ndryshon qëndrim për integrimin e Shqipërisë në BE

“Patronazhistët” në Strasburg, në Gjykatë Kushtetuese do të shkojë…

Skema/ Si do të bëhet beteja e fundit e opozitës për zgjedhjet e 25 prillit!

Virologia kineze për “New York Times”:. Unë jam e sigurt se...

“Asnjë “gabim” nuk ka dalë nga laboratori në Vuhan”

Objekt hetimi, vendimi i Këshillit të Bashkisë Tiranë

Gjykata Kushtetuese shqyrton sot “Teatrin”