MENU
klinika

Postimi

Përdhunimi i 13-vjeçares/ Lleshaj i ashpër me Berishën: Monstër!

06.02.2019 - 08:44

Përdhunimi i 14-vjeçares në Kavajë ka tronditur mbarë opinionin publik, si edhe ka ndezur debate të fortë në arenën politike në vend.

Përmes një postimi në Twitter, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bën me dije se Policia e Shtetit sipas e tij e ka marrë menjëherë rastin në trajtim dhe shton se neverit ata që e shfrytëzojnë këtë ngjarje.

Lleshaj i është drejtuar me fjalë të forta edhe ish-kryeministrit Berisha, të cilin e quan monstër.

STATUSI I PLOTË

“S’ka më fjalë shqipe për monstrën që nuk njeh asnjë cak dhe ndot çdo gjë me gjuhën e tij!

Rasti fatkeq i minorenes së dhunuar është trajtuar menjëherë dhe drejt nga Policia e Shtetit. Të tjerat janë poshtërsi.

Ky e ata që bëjnë politikë apo audiencë me viktimën, meritojnë vetëm neveri.