MENU
klinika

Njoftimi

Përkeqësohet moti në det, trageti i linjës…

11.02.2019 - 11:14

Moti në det është përkeqësuar dhe kjo ka bërë që trageti i linjës Brindisi-Vlorë është vonuar.

Sipas njoftimit zyrtar, si pasojë e erës së fortë është bërë me dije se trageti do të mbërrije pasdite dhe jo në orarin zyrtar që ishte në 07:00.

Në portin e Vlorës aktualisht era gjeneron dallgëzim të lartë, ndërsa lundruese janë në rad.

Ndërkohë, kapiteneria e portit Vlorë ka njoftuar të gjithë qytetarët që disponojnë mjete lundruese, ti sigurojnë ato.

Njoftimi i plotë:

kolana e librave

Kujdes moti ne det serish perkeqesohet

per kete arsye :

Drejtoria e Pergjithshme Detare informon lundertaret dhe pronaret e mjeteve detare, operatoret ne portet e RSH dhe hapesiren detare, qe diten e hene 11 shkurt 2019, bregdeti yne do te perfshihet nga erera me shpejtesi deri 60 km/h nga drejtimi Jug-JugPerendim forca detit 7 shkalla Boufort ne det te hapur.

Te gjithe subjektet qe ushtrojne veprimtari ne fushen e detarise te marrin masa per sigurimin e mjeteve ne porte dhe te rritet shkalla e gatishmerise.

Siguria juaj eshte e rendesishme per ne!