MENU
klinika

Lista

Protesta/ Mijëra qytetarë i drejtohen Tiranës, numri sipas qarqeve

16.02.2019 - 08:46

Mëngjesin e sotëm janë nisur autobusët edhe furgonët nga rrethe të ndryshme të Shqipërisë për të marrë pjesë në protestën e sotme të opozitës në Tiranë.

Mësohet se makinat me protestuesit janë nisur nga Lezha, Durrësi, Dibra, Fieri, Gramshi dhe rrethe të tjera.

autobuzet e protestes-konica.al

Mësohet se nga Durrësi janë nisur mbi 20 autobusë si dhe makina private. Gjithashtu nga Gramshi janë nisur rreth 25 vetura.

Protesta e opozitës do të zhvillohet sot në orën 11:00 në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Burime nga PD-ja bejne me dije se mengjesin e sotem raportohet se drejt Tiranës janë nisur më shumë se 50 mijë qytetarë drejt Tiranës.

Ja pjesemarrja sipas qarqeve:

Qarku Shkodër – 8000 qytetarë

Qarku Lezhë – 6800 qytetarë

Qarku Kukës – 4000 qytetarë

kolana e librave

Qarku Dibër – 3500 qytetarë

Qarku Durrës – 9100 qytetarë

Qarku Elbasan – 7500 qytetarë

Qarku Berat – 3000 qytetarë

Qarku Fier – 4800 qytetarë

Qarku Vlorë – 4500 qytetarë

Qarku Gjirokastër – 2000 qytetarë

Qarku Korçë – 4200 qytetarë

Meta paralajmëron: Të hënën kallëzim në SPAK

“Etilda Gjonaj të japë dorëheqjen!”

"Ju vendosni për zgjedhje të parakohshme"

Raportuesja e PE: Përfundoni reformën zgjedhore

“Do kthejmë mjekët nga diaspora”

Basha i përgjigjet Ramës: A ka kufij marrëzia?!

Zëdhënësi i Metës i përgjigjet me disa pyetje Ballës

“Ke kohë deri në 2 mars të marrësh kthesën e radhës”

"Ka harruar se halli personal nuk mund të…"

Balla i përgjigjet Metës për ‘2 marsin’: Histori idioteske!