MENU
klinika

Vera Ora

Rita braktisi shkollën për disa javë, mamaja zbulon arsyen

19.02.2019 - 19:29

Kur ishte në moshën 39-vjeçare, Vera Ora, mamaja e të famshmes Rita Ora, u diagnostikua u diagnostikua me kancer të gjirit.

Ky fakt ishte një goditje e rëndë fillimisht për të e më pas edhe për familjen, si dhe për Ritën e vogël në atë kohës.

Rita Ora, Vera Ora

Vera Ora tregon përvojën e ditëve të para, kur vajza e saj, Rita Ora ishte rebeluar paksa duke e braktisur shkollën.

kolana e librave

“Rita është rebeluar pak, duke braktisur shkollën për disa javë”, tha ajo duke shtuar se “Rita ka ankthe dhe ndonjëherë edhe sulme paniku. Të kesh një sëmundje serioze në familje të jep një perspektivë tjetër për jetën”.

Për këtë ka folur edhe këngëtarja 28-vjeçare duke treguar se bëhet shumë nervoz herë pas here gjatë incizimit të këngëve të reja.

Rita Ora

“Jam shumë ‘person i momentit’, kështu që nëse më duhet të bëj diçka atje dhe pastaj, do të jem mirë. Por nëse mendoj për të, atëherë ky është momenti kur fillojnë mendimet e ankthshme. Bëhem shumë nervoze sepse kujdesem shumë. Ndonjëherë bëhem nervoze rreth incizimit të një kënge në studio. Them ‘ende nuk jam gati për ta incizuar këtë këngë’ ose ‘mendoj se nuk mund ta bëj këtë’. Kështu që, jam lehtësuar me faktin se kam njerëz rreth meje të cilët më inkurajojnë të bëj mirë”, përfundoi Rita.

Video e frikshme/ “Shpresoj të mos vdes”

Reperi kafshohet nga gjarpri gjatë xhirimeve të klipit

" Nuk bën ndryshim në jetën time..."

Pas ndarjes nga Mozzik, Loredana tregon të vërtetat

Katër vite pas prishjes së shoqërisë

Albana i shkruan mesazhin më të bukur Eneda Tarifës

“Dashuri me shikim të parë, ajo kishte turp”

Artisti tregon si u njoh me vajzën e Stefi Priftit