MENU

CR7 nuk ndalet

Ronaldo 34 vjeç, por theu rekordin historik

11.02.2019 - 11:20

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër, duke shënuar një gol në në fitoren 3-0 të Juventusit në transfertë ndaj Sassuolos dhe ka thyer edhe një rekord historik.

Ai është bërë lojtari i parë që shënon në 9 ndeshje me radhë jashtë shtëpisë. Juventus është inspiruar nga paraqitja fantastike e Cristiano Ronaldos për të marrë fitore pas barazimit shokues 3-3 me Parma-n.

CR7 u përfshi te goli i parë, shënoi personalisht atë të dytë, teksa asistoi për golin e tretë. Edhe pse 34-vjeçar, CR7 vazhdon të thyejë rekorde.

Me golin që shënoi ndaj Sassuolos, ai u bë futbollisti i parë në hsitori të Serie A që shënon 9 ndeshje të njëpasnjëshme jashtë shtëpisë. Ndaj Sassuolos, CR7 shënoi golin e 20 në 31 paraqitje për Juventusin deri më tani këtë sezon.

Ndërsa në Serie A ka shënuar 18 gola, më shumë se të tjerët, duke udhëhequr listën e golashënuesve më të mirë për sezonin aktual.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro