MENU
klinika

Sulmuesi kuqezi

Sadiku gjen golin e parë te Lugano

16.02.2019 - 20:18

Nuk ka vonuar shumë goli i parë i Armando Sadikut pas rikthimit te Lugano në Zvicër. Ai  ka arritur të realizojë që në ndeshjen e tij të parë zyrtare si titullar me fanellën e Luganos.

Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare kishte luajtur vetëm pak minuta në dy takimet e mëparshme më klubin e tij në kampionat, ndaj Sion dhe Thun.

Por sot, kur iu dha mundësia që të luante që nga minuta e parë, Sadiku nuk zhgënjeu, duke gjetur rrugën e rrjetës që në minutën e 32-të të takimit me rastin e parë që iu shfaq në këtë sfidë.

Ai realizoi me kokë pas një harkimi nga e djathta, duke treguar nuhatje të admirueshme para portës e konfirmuar se mungesa e gjatë nga fushat e lojës nuk i ka zbehur aspak aftësitë e tij prej golashënuesi.

Kjo është hera e tretë që Sadiku luan me fanellën e Luganos dhe duket qartësisht që si në dy eksperiencat e para, nuk do ta ketë të vështirë të lërë shenjë në klubin zviceran me golat e tij.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN