MENU

Deklarata e plotë

Shkupi po organizon sulme ndaj Vuçiç? Flet ministri serb

19.02.2019 - 12:37

“Kyeqyteti maqedonas po kthehet në një qendër të shërbimeve të inteligjencës”, kështu është shprehur ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandër Vulin.

Sipas Vulin, kjo qendër po organizon sulme të organizuara kundër Vuçiç.

Media serbe ‘Novosti’ shkruan se këto qendra veprimi në Maqedoninë e Veriut po financohen nga burime të panjohura.

Këto komente erdhën pas takimit me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarin e Unionit Serb, Dragan Djilas në Shkup.

Në këtë takim u diskutua për protestat masive që po organizohen në Beograd.

“Shkupi është bërë një hapësirë nga e cila po fillojnë dhe nga të cilat do të nisin sulme kundër Serbisë dhe presidentit të saj”, ka thënë Vulin.