Finalja në Elbasan

Teuta U-17 fiton Kupën e Shqipërisë

05.02.2019 - 14:40

Kupën e Shqipërise për U-17 e ka fituar skuadra e Teutës me rezultatin minimal 1-0 ndaj Flamurtarit po të kësaj grupmoshe.

Finalja midis dy ekipeve të qyteteve bregdetare u zhvillua sot, në orën 12:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, ku ndeshja finale pati një rivalitet të fortë deri në minutën e fundit.

Golin e fitores për ekipin durrsak e shënoi Endri Qehaja në minutën e 14-të dhe deri në përfundim të finales ky rezultat nuk ndryshoi, pavarësisht rasteve të shumta që ekipet patën.

Ekipet finaliste zbritën në fushë me këtë formacione, Flamurtari: Alimucaj, Gjipali, Fakaj, Llapi, Murati (c), Dule, Shakaj, Kadriaj, Sina, Lamaj, Bocaj; Teuta: Perlleshi, Elezi, Peja, Dashi (C), Duka, Lajthia, Muka. Qehaja, Tepshi, Manci, Pelivani.

Medaljet dhe Kupa për fituesit janë dorëzuar nga anëtari i Komitetit Ekzekutiv, z.Vasil Bici. Nesër, ne oren 12:00, do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë për U-19, Besa-Vllaznia, po në “Elbasan Arena”, ku hyrja do të jetë falas.