MENU
klinika

Postimi

Thaçi niset drejt SHBA-së, zbulon ku do të marrë pjesë

04.02.2019 - 14:02

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i Kosovës Hashim Thaçika njoftuar se është nisur drejt SHBA-së.

Ai bën me dije se fillimisht do të marrë pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”.

Sipas Thaçit miqësia me SHBa dhe vlerat perëndimore do të jenë përjetësisht përkushtimi i Kosovës.

Sapo u nisa për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku bashkë me liderë të shumtë botërorë do të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit. Miqësia me SHBA-në dhe vlerat perëndimore do të jenë përjetësisht përkushtim i Republikës së Kosovës”, shkruan Thaçi.