MENU
klinika

Hetimet

Vdekja e pacientit/ Pezullohen dy mjekë të spitalit të Fierit (EMRAT)

07.02.2019 - 12:44

Familjarët e një 43-vjeçari në Fier, i cili ndërroi jetë në dhjetor denoncuan mjekët e spitalit si fajtorë për vdekjen e të afërmit të tyre.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Fier në vijim të hetimit të nisur ka vendosur pezullimin nga detyra të dy mjekëve në Fier dhe masën ‘detyrim paraqitje’ për kardiologun.

kolana e librave

Mjekët e pezulluar janë Bledi Dhespollari dhe Emiljano Myrtaj.

Masa detyrim paraqitjeje është vendosur për kardiologun Viktor Gjini.

Familjarët e Besnik Ramaj akuzuan mjekët për mosdhënine në kohë të ndihmës mjekësore.