Menu

Detajet

Vrasja e 30-vjeçarit në Pukë, identifikohet autori

09.02.2019 - 09:47

Policia e Pukës ka identifikuar autorin e vrasjes së 30-vjeçarit Petrit Biba në Pukë. Ai është shtetasi Enderis Dodaj rreth 25 vjeç.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Burime pranë grupit hetimor bëjnë me dije, se vrasja ka ndodhur nga pakujdesia. Dy të rinjtë, viktima dhe autori të dy nga Mirdita ishin punonjës në HEC-in e Vrrithit, ndërsa armën që mbanin e kishin pa leje.

ambulanca-konica.al

Pas krimit, 25 vjeçari u largua nga vendngjarja. Ndërsa i riu Biba pas plagëve të marra u dërgua me urgjencë në spitalin e Shkodrës, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve.

Policia po punon pë kapejn e tij dhe për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.